Eesti noormehe loodud SNAPS muudab kingapaelte olemust

Siim Lomp (27) on ettevõtja, kellel käis juba ammu peast läbi küsimus, milleks ometi me peame neid kingapaelu siduma. Temapoolne vastus sellele küsimusele, SNAPS, vajas pea aasta aega katsetusi ja tootearendust, kuid nüüdseks on see sidumisvabade paelte bränd valmis ning alates oktoobrist saadaval ka poodides.

Siim Lomp, Susanna Lomp, Kristi Märk ja Argo Sildvee Poolas (Wolves Summit)

​“See oli umbes 5 aastat tagasi, kui selle paeltesidumise peale mõtlema hakkasin, sest otsisin ettevõtlusideed, mis aitaks lahendada mingit reaalselt probleemi või olukorda, ning paelad olid päriselt ka minu jaoks kõige suurem probleem,” naeris Siim, kes jõudis juba tol korral magnetite ideeni, kuid sel hetkel polnud piisavalt finantsi, et neid tootma hakata.

Siim Lomp, Susanna Lomp, Kristi Märk ja Argo Sildvee Poolas (Wolves Summit)

Aasta aega tootearendust Tänaseks päevaks pole, erinevalt 5 aasta tagusest ajast, sidumisvabade paelte idee maailmas esmakordne, küll aga on uudne see, et kõik kolm toodet (silikoonpaelad, elastsed paelad ja magnetkinnitused) on ühe brändina sellisel kujul, niivõrd hea kvaliteedi ja taskukohase hinnaga jaemüügis. Väikesed värvilised SNAPS pakid, kus sees veel väiksemad ja veel värvilisemad vidinad, ei reeda mitte kuidagi, et nende toodete väljatöötamise taga on pea aasta otsa ränka tööd ning üle 200 online poodidest tellitud samalaadse toote (peamiselt magneti), mille abil testida, katsetada ning parimat võimalikku lahendust otsida.

Ma poleks elus uskunud, et kogu see protsess võtab niivõrd palju aega ja energiat,” oli Siim avameelne, tuues näitena, et ainuüksi Hiinast usaldusväärse tootjast koostööpartneri leidmiseks kulus tal umbes 7 kuud.

Lihtne, kiire ja mugav lahendus Nüüd, kui tooted on valmis ning stend poodides üleval, on noormehe ülesandeks selgitada ja õpetada, mida need värvilised pakid endast kujutavad ning kuidas seal sees olevaid tooteid kasutada. “Viimasel ajal on mulle korduvalt öeldud, et see on laiskade inimeste toode. Mina ütlen sel puhul alati vastu, et see ei ole laiskus, vaid see on tarkus,” muigas SNAPSi looja, tuues kõrvale näite, et varasemalt, kui ta midagi maha unustas, tippis ta alati jalanõudega üle suure toa vaiba, kuid nüüd pole seda enam vaja, kuna jalanõude jalast äravõtmine ja uuesti jalgasaamine on lihtsalt niivõrd kerge ning mugav tegevus.

Hea teada

SNAPS

  • SNAPSi tooteid on hetkel võimalik osta 18 kauplusest

  • Selle brändi sünnile eelnes pea aastane testimise ja tootearenduse pool

  • Kvaliteet on hea ja testitud ehk siis toode peab vastu ka meie kliimas

  • Järgmise sammuna on SNAPSi tooteid ees ootamas TTÜ elutsükli test

  • Siimu algne ja siiani peamine eesmärk oli luua praktilise väärtusega, kvaliteetne ja taskukohane toode, mis jõuaks võimalikult paljudeni

​KINGIIDEE Alla kümne euro maksvad SNAPSi sidumisvabad paelad on üks vähestest asjadest, mis on mõistliku hinnaga vajalik toode, mida võib kinkida absoluutselt kõigile, alates väikelastest, kuni vanaema ja vanaisani välja, sest minimaalselt üks paar paeltega jalanõusid, kuhu SNAPS naksti peale panna, on olemas meil kõigil. ​ ​Lisainfo: www.snaps.ee ja https://www.facebook.com/snapsestonia/

✎ Küsis, kuulas ja kirjutas: Kristi Märk Fotod: erakogu ja SNAPSi FB © Kogu siinse postituse sisule kehtivad autorikaitseõigused ning selle materjali kasutamine mistahes muus kontekstis on lubatud vaid Sotsiaalsed Arhitektid OÜ ja SNAPSi meeskonna loal ​